O NAS!
O nas...
Cześć! Zastanawiasz się, kim jesteśmy i co robimy? Jesteśmy Młodą Lewicą. Co to tak naprawdę znaczy i jak to jest być w naszej organizacji? Cóż… Jesteśmy jednym z młodzieżowych stowarzyszeń, współpracujących z Lewicą. Znajdziesz wśród nas osoby o poglądach socjalistycznych, socjaldemokratycznych i socjalliberalnych – wszystkich nas łączy jedno: marzymy o nowoczesnej, sprawiedliwej i bezpiecznej Polsce, w której każdy znajdzie dla siebie miejsce i którą każdy będzie mógł nazywać domem. Znajdziesz nas w mediach społecznościowych, gdzie opowiadamy o ważnych dla nas sprawach, ale kiedy trzeba spotkasz nas na ulicy, gdzie będziemy walczyć o powstrzymanie zmian klimatycznych, o godne warunki zatrudnienia czy o równość osób LGBT+. Spotkasz nas wszędzie tam, gdzie dzieje się niesprawiedliwość i gdzie ktoś potrzebuje wsparcia i pomocy. Jeśli czujesz, że chcesz coś zmienić, że świat mógłby być lepszy, napisz do nas!
Najczęstsze pytania

Jesteśmy lewicowym stowarzyszeniem młodzieżowym, działającym na rzecz postępowej, sprawiedliwej społecznie i zielonej Polski dla wszystkich. Organizujemy przeróżne akcje, projekty, spotkania, protesty i szkolimy się, aby móc w przyszłości wejść do wielkiej polityki.

Każda osoba, która ma od 15 do 25 lat oraz chce działać na rzecz realnej zmiany w Polsce i regionie, może do nas dołączyć.

Możesz do nas dołączyć pisząc wiadomość na fanpage'u Młodej Lewicy na Facebooku, pisząc bezpośrednio do lokalnej osoby koordynującej lub przyjść na spotkanie/akcję Młodej Lewicy i wyrazić chęć dołączenia

Osoby działające w Młodej Lewicy mają poglądy zawierające wszystkie główne doktryny lewicowe: socjaldemokracja, socjalliberalizm i socjalizm. Światopoglądowo popieramy walkę o: prawa kobiet, mniejszości, klimat, świeckie państwo, legalną marihuanę. Gospodarczo uważamy, że państwo powinno wspierać rozwój małej przedsiębiorczości, ale przede wszystkim zapewnić każdemu obywatelowi i obywatelce równy start w życie: darmową edukację, ochronę zdrowia, transport publiczny i tanie mieszkanie na wynajem.

Działamy w większości miast w Polsce, także tych najmniejszych, stąd każda osoba ma możliwość angażowania się w nasze działania.

Lista naszych osób koordynujących okręgami jest dostępna w zakładce struktury.

Dzięki Młodej Lewicy poznasz wiele wspaniałych osób, które wspólnie działają na rzecz zmian w Polsce. Dowiesz się sporo o problemach społecznych, które trzeba rozwiązać, zdobędziesz wiedzę na tematy polityczne, poznasz znanych polityków i jak działa polityka od kuchni, pozyskasz nowe umiejętności: koordynacja projektu, praca w grupie, obsługa social media i wiele innych

Absolutnie nie! Angażujesz się na tyle ile możesz i nikt nie wymaga obecności na każdej akcji.

Tak, często organizujemy akcje społeczne i charytatywne np. sprzątanie świata.

W Młodej Lewicy angażujesz się w te działania, w które chcesz, więc jak najbardziej możesz ograniczyć się do akcji społecznych.

Tak, współpracujemy z wieloma organizacjami pozarządowymi i innymi młodzieżówkami, zwłaszcza lewicowymi.

Działają u nas osoby o poglądach, które mieszczą się w całym spektrum lewicy, stąd dajemy przestrzeń poglądową dla większej ilości osób. Jesteśmy także obecni w większej ilości miast.

Możesz przychodzić na nasze akcje i funkcjonować jako sympatyk/sympatyczka. Napisz na fanpage Młodej Lewicy, tak jak byś chciał dołączyć, a z pewnością lokalne struktury stworzą ci przestrzeń do działania.

To wszystko zależy od Ciebie. Ty decydujesz ile czasu poświęcisz na pracę w organizacji, możesz być zarówno członkiem wielu zespołów i angażować się w większą część Młodej Lewicy lub np. angażować się tylko w pracę na poziomie lokalnym.

Nie, wystarczy zgoda jednego z rodziców, a sama zgoda jest wymagana jedynie jeśli nie ukończyłeś/aś 16 lat.

2021 Stowarzyszenie Młoda Lewica RP. Projekt i wykonanie: grupaspecjalna.pl